Home / Bursa Petek Temizleme | 0505 992 06 95 | Kombi Bakımı / Vaillant f28 arızası ve çözümü

Vaillant f28 arızası ve çözümü

Bursa sınırları içinde yaşayan vatandaşlarımız için Vaillant f28 hata kodu ile karşılaşmanız durumunda panik yapmanıza gerek yok. Bu durum cihazınız üzerinde yer alan elektronik kart ya da gaz valfi için bir arıza belirtisi olarak görülmektedir.Böyle bir durum ile karşı karşıya kalmanız duurmunda teknik destek almanız gerekiyor. 0505 992 0695 den bize ulaşabilirsiniz.

Gaz valfi neden arızalanır?

Kombi üzerinde yer alan gaz valfi cihazın elektronik kart üzerinden komut alması ile beraber gaz geçişine izin veren elektro mekanik bir parçasıdır. Bu cihaz üzerinde yer alan bobin zamanla yanabilmektedir. Böyle bir durum neticesinde gaz geçisine izin vermez dolayısı ile vaillant marka kombinizde f28 hata kodu meydana gelir. Gaz valfi arızası öncesinde ses yaparak ya da çalışmasında değişkenlikler göstererek size durumu belli edecektir.

Elektronik kart neden arızalanır?

Birçok sebebi olsa da temel mantık regülatör kullanımı olmamasından ve yüksek gerilim ya da gerilim dalgalanmasındandır demekte fayda var. Elektronik kart arızasının f28 kodu ile bağdaştırılması ise gaz valfine elektronik kart üzerinden komut gidiyor olmasıdır. Eğer gaz valfiniz sağlam ise ve elektronik kart komut vermiyorsa gaz geçişi olmayacak dolayısı ile kombi çalışmayacaktır. Elektronik kart tamiri için 0505 992 06 95 den bize ulaşabilirsiniz.

About drx

Check Also

Profesyonel petek temizleme

Bursa merkez de ve ilçelerde profesyonel petek temizleme hizmetlerimizden yararlanmak isteyen müşterilerimizin tercih ettiği firmamız …