Home / Bursa Petek Temizleme | 0505 992 06 95 | Kombi Bakımı / Vaillant f28 arızası ve çözümü

Vaillant f28 arızası ve çözümü

Bursa sınırları içinde yaşayan vatandaşlarımız için Vaillant f28 hata kodu ile karşılaşmanız durumunda panik yapmanıza gerek yok. Bu durum cihazınız üzerinde yer alan elektronik kart ya da gaz valfi için bir arıza belirtisi olarak görülmektedir.Böyle bir durum ile karşı karşıya kalmanız duurmunda teknik destek almanız gerekiyor. 0505 992 0695 den bize ulaşabilirsiniz. Bu durumda bireysel olarak yapabileceğiniz işlemler de bulunuyor.

Eğer uzun bir süre evde değilseniz ve geldiğinizde f28 hatası ya da f29 hatası ile karşılaştıysanız cihazınızın gaz kısmında hava meydana gelmiş olabilir ve bu durumda resetleme işlemi yaparak sorunu düzeltebilirsiniz. Daha hızlı bir şekilde sorunu çözmek isterseniz cihazın alt kısmından gaz fleksini 32 anahtar ile açabilir ve bir miktar gaz boşaltabilirsiniz. Bu işlemin sonucunda restart yaparak sorunu giderebilirsiniz. Eğer sorun devam ederse bize ulaşın ve ekip gönderelim.

Bursa Tekniker Servis

Gaz valfi neden arızalanır?

Kombi üzerinde yer alan gaz valfi cihazın elektronik kart üzerinden komut alması ile beraber gaz geçişine izin veren elektro mekanik bir parçasıdır. Bu cihaz üzerinde yer alan bobin zamanla yanabilmektedir. Böyle bir durum neticesinde gaz geçisine izin vermez dolayısı ile vaillant marka kombinizde f28 hata kodu meydana gelir. Gaz valfi arızası öncesinde ses yaparak ya da çalışmasında değişkenlikler göstererek size durumu belli edecektir. Böyle bir durum ile karşılaşmanız haline iletişime geçerek servis talep edebilirsiniz.

Elektronik kart neden arızalanır?

Birçok sebebi olsa da temel mantık regülatör kullanımı olmamasından ve yüksek gerilim ya da gerilim dalgalanmasındandır demekte fayda var. Elektronik kart arızasının f28 kodu ile bağdaştırılması ise gaz valfine elektronik kart üzerinden komut gidiyor olmasıdır. Eğer gaz valfiniz sağlam ise ve elektronik kart komut vermiyorsa gaz geçişi olmayacak dolayısı ile kombi çalışmayacaktır. Elektronik kart tamiri için 0505 992 06 95 den bize ulaşabilirsiniz.

Bursa Vaillant Servisi

Şirketimiz Bursa’da özel servis hizmeti sunmaktadır.

 

About drx

Bursa kombi arıza onarım hizmetleri, petek temizleme, kombi bakımı, 2. el kombi alım satım gibi işlemler için 0505 992 06 95 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Check Also

Petek temizleme müşteri yorumları

Bursa petek temizleme yorumları

Bursa petek temizleme servisimizi tercih ederek hizmet almış olan müşterilerimizden gelen kullanıcı yorumlarını burada sizlere …

Call Now ButtonServis ARA