Home / Bursa Petek Temizleme | 0505 992 06 95 | Kombi Bakımı / 2022 – 2023 petek temizleme fiyatları ne kadar?

2022 – 2023 petek temizleme fiyatları ne kadar?

Bursa petek temizleme firması olarak şehrimizin genelinde 2022 – 2023 yılı kış dönemi için petek temizleme işlem ücreti standart daire için 1000 TL  dubleks daire için 1500 TL olarak belirlenmiştir. Her iki seçenek için gelen taleplerde kombi bakımı için ek ücret talep edilmeden kombinizin yıllık bakımları yapılmaktadır. Bursa petek temizleme firmamız sizlere daima kaliteli bir hizmet sunabilmek adına önceden randevulu bir şekilde çalışmaktadır.

Eğer gün içinde uygunluk durumu varsa sizin için de uygun olabilecek bir saat belirlenir. Ekip tam vaktinde adresinize gelebilmek için gayret gösterir. Lakin şehir içi trafik olasılığı göz önünde bulundurulduğunda bir takım sarkmalar meydana gelebilir. Bugün birçok insan tarafından tercih edilmekte olan Bursa Tekniker Servis sizler için en uygun çözümleri üretir.

Neden petek temizleme yaptırmam gerek?

bursa da petek temizleme işlemleri için bize ulaşabilirsiniz.

Petek temizleme işlemi tesisatınızın iç aksamında yer alan çamur ve kum tabakasının makine ile arındırılması işlemidir. Petek temizleme işlemi görsel olarak evinize bir artı değer kazandırmaz.

Lakin tesisatınızın iç aksamındaki çamur tabakası, taş parçaçıkları, pas ve korozyonun sebep olduğu demir kalıntıları arındırılacağı için iyi bir ısınma sağlar. Petek temizleme işlemini her yıl değil, iki yılda bir yaptırmanızı öneriyoruz.

Düzenli bir şekilde kombi bakımı yaptırarak da kombinizin uzun ömürlü bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Kombi bakımında neler yapılıyor?

Kombi bakımı işlemi kombinizin temel bileşenlerinin genel bir kontrolüdür. Kombi bakımı esnasında yapılan işlemler arasında cihazınızın iç aksamında meydana gelen toz ve pisliğin arındırılması sağlanır. Genel kontroller yapılır ve sorunlu bir durum varsa müşterimize bildiririz. Kombinizin alt kımında yer alan 4 boru bir de gaz fleksi vardır. Bu dört boru üzerinden kalın olan bir dönüş hattı üzerinde vana bir de ince olan soğuk su giriş hattında bir vana bulunur. Bu hatlar üzerinde yer alan kalın boru üzerindeki vananın üst kısmında bir filtre vardır ve malesef genellikle doluluk sorunu meydana gelmektedir. Şöyle bir görsel bırakıyorum;

Bu görselde gördüğünüz gibi tesisatın iç aksamı hiç iç açıcı durumda değil ve malesef tesisat tıkanmış vaziyette. Böyle bir durumda kombinizin iyi bir çalışma performansına sahip olmasını beklememiz mümkün değildir. Bu filtre tıkalı olduğundan dolayı tesisat içinde su dolaşımı yeterli düzeyde olmayacaktır. Dolayısı ile kombi sürekli devreye girecek ve devreden çıkacaktır. İyi bir petek temizleme işlemi neticesinde sorun tamamen ortadan kalkar. Peteklerde iyi bir ısınma meydana gelir. Bunun üzerine eğer evinizde iyi bir ısı yalıtımı varsa oda termostadı taktırmanızı öneriyoruz. Bunun için de siz şu modelleri sunuyoruz;

Bu gördüğünüz beizen marka oda termostatlarının satışını ve montajını Bursa sınırları içerisinde gerçekleştiriyoruz. Şehir dışından talep etmeniz durumunda da sizlere kargo ile gönderim sağlıyoruz. Üstelik kargo ücreti’de yok!

Beizen x15, Beizen x20, Beizen x25 ve Beizen x50 gibi seçenekler görüyorsunuz.

Bunlar arasında sırayla gidecek olursak x15 seçeneği dijital ve tuşlu seçenektir. X20 seçeneği programlanamayan dijital ve çevirme düğmesi olan seçenektir. X25 seçeneği programlanabilir özelliğe sahip dijital ve kablosuz bir seçenek olmakla beraber dokunmatik bir menüye sahiptir. Son olarak x50 seçeneği serinin en çok tercih edilen ve bizim de tavsiye ettiğimiz cep telefonu kontrolü yapabildiğiniz dijital, dokunmatik ekrana sahip, programlanabilir özellikleri içeriğinde barındıran bir modeldir. Hatta şöyle birkaç ilave fotoğraf ekliyorum bakabilirsiniz;

Bu bizim paylaştığımız görseller daha önce bir müşterimizin evine götürüp montajını yaptığımız ürünümüze ait. Gördüğünüz gibi hem cep telefonu ile uzaktan kontrol mümkün hem de evden istediğiniz gibi ayarlama yapabiliyorsunuz.

Petek temizliği yapılmazsa ne olur?

Hemen bir görsel ile konuya giriş yapacağım;

Bu görselde daha önce bir müşterimizin evinde yapılan temizleme işlemini paylaşıyorum. Gördüğünüz gibi tesisat o kadar tıkalı bir hale gelmiş ki maalesef içinden adeta çamur fışkırıyor. Eğer iyi bir şekilde petek temizleme işlemi yapılmaz ise malesef ısınma ile ilgili sorunlar devam edecek ve bu çamur tabakası eğer tesisat üzerindeki filtreyi aşarsa kombinizin iç aksamında tıkanmaları beraberinde getirecektir. Dolayısı ile kombi arızalarının ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Soğuk kış günlerinde sorun yaşamak istemiyorsanız düzenli bir şekilde kombi bakımı ve petek temizleme işlemlerinin yapılmasına özen göstermenizi kesinlikle öneriyorum.

İşte uzun yıllar bakım yapılmayan bir evde karşılaştığımız bir kombiyi sizinle paylaşıyorum;

Gördüğünüz bu kombide sol taraftan gelen bakır boru üzerinde maalesef taşmalar meydana gelmiş ve bakımsızlıktan dolayı ciddi masrafları beraberinde getirmiştir. Bu tip durumlara sebep olmamak adına kombi bakımınızı her yıl düzenli bir şekilde yaptımanızı ve petek bakımlarınızı iki yılda bir düzenli bir şekilde yaptırmanızı öneriyoruz.

Sadece kombi bakımı ücreti nedir?

Bursa şehir merkezi ve ilçeler dahil olmak üzere bacalı ve hermetik kombiler için sadece bakım ücreti 2022, 2023 kış dönemi için 400 TLdir. Yoğuşmalı kombiler için bakım ücreti 500 TL’dir.

About drx

Bursa kombi arıza onarım hizmetleri, petek temizleme, kombi bakımı, 2. el kombi alım satım gibi işlemler için 0505 992 06 95 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Check Also

Bursa Kombi Arıza Servisi Hizmeti

Bursa Kombi Arıza Servisi

Bursa Kombi Arıza Servisi Bursa’nın Nilüfer semtinden bütün Bursa halkına Bursa kombi arıza servisi sunan …

Servis ARA