Home / Hizmetlerimiz / Vaillant F62 Hata Kodu Çözümü

Vaillant F62 Hata Kodu Çözümü

Vaillant Bursa Servisimiz sizlere özel hizmet, özel bilgiler sunmaktadır. Bugün Vaillant marka cihazların ne kadar kaliteli ve kusursuz bir çalışma sistemine sahip olduğunu bir kez daha tecrübe edineceksiniz. F62 hatası sizin, ailenizin ve binanızda yaşayanların can ve mal güvenliği için kesinlikle çok önemli bir hata kodudur.

Öncelikle neden f62 hatası ile karşılaşıyoruz bunu inceleyelim;

Cihazınızda f62 kodunun karşılığı elektronik kart arızası ya da gaz valfi arızası olarak gelir. Lakin tam olarak bu şekilde değildir. Yani sadece bu iki değer ile sonuçlandırmak mümkün değildir. Eğer topraklama ölçümü ile alakalı bir sorun varsa, eğer buji ya da iyonlar ile ilgili bir sorun varsa f62 hatası karşınıza çıkar. Çünkü başarılı bir ateşlemenin ardından cihazın kapanma noktasına geldiğinde hala içinde gaz tutuyor olması kaynaklı bir sorun algıladığı ve kendini emniyete alması gerektiği bilinir. Bakın burası tam olarak can alıcı nokta oluyor “eğer cihazınızın iç aksamında yer alan brülör kısmında tıkanma varsa” bu hata ile karşılaşmanız mümkün olacaktır. Genellikle yaz süresi boyunca iç aksamında örümcek ağı oluşması ya da bakımsız kombilerde karşımıza çıkan bu durum sizin, ailenizin ve binanızda yaşayanların can ve mal güvenliğini korumaya yönelik çok önemli bir detaydır.

Bursa Tekniker Servis şirketimiz ile iletişime geçerek Vaillant özel servis hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Bursa Tekniker Servis

 

About drx

Bursa kombi arıza onarım hizmetleri, petek temizleme, kombi bakımı, 2. el kombi alım satım gibi işlemler için 0505 992 06 95 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Check Also

Petek temizlemede ev kirleniyor mu?

♦ Petek temizlemede ev kirleniyor mu? Petek temizleme işlemi tüm petekler tek tek sökülerek yapılmıyor, …

Servis ARA