Home / Bursa Petek Temizleme | 0505 992 06 95 | Kombi Bakımı / Kalorifer peteği nasıl temizlenir?

Kalorifer peteği nasıl temizlenir?

Bursa Tekniker Servis

Her yıl düzenli bir şekilde petek temizleme işlemi yapılması durumunda verimlilik bakımından ve yakıt bakımınan epey memnun kalacağınız kesindir. Bu yüzden de petek temizliğinin yapılması oldukça önemlidir. Çünkü petek temizliği iyi yapılmadığı takdirde peteklerinizden alacağınız verim düşer böyle olunca yüksek faturalar ödemek zorunda kalırsınız. Ancak Petek temizliği ile bu durumu ortadan kaldırabilme şansına sahipsiniz.

Petek temizliği sayesinde petekleriniz temizlendikten sonra evdeki ısınmanın daha iyi olduğunu verimlilik kazandığınızı ve maddi yönden kazanca geçtiğinizi çok kısa bir zaman içinde göreceksinizdir. Genellikle seçilen yöntemde ise petekleriniz yerlerinden çıkartılmaz çeşitli kimyasallar ve temizleyiciler ile temizlenerek vakum yöntemi ile dışarı çıkartılır. Bu yöntem diğer yönteme oranla daha kısa sürmektedir.

Ancak maliyet olarak daha yüksektir. Kışa girmeden önce petek temizliğinizi yaptırarak peteklerinizden alacağınız verimi arttırabilirsiniz. Petek temizliğinizi altı ayda bir mutlaka yaptırın. Bunun için 0505 992 06 95 den bize ulaşabilirsiniz.

1- Banyodan havlupan sökülür. Eğer banyoda petek yoksa mutfaktan sökülür.

2-  Petek temizleme makinesinin giriş ve çıkış hortumları sıkıca bağlanır.

3- Peteklerin içindeki pislik yüzeysel olarak arındırılır

4- Sisteme kimyasal takviyesi yapılır.

5- Petek ve tesisat içindeki pisliklerin çözülmesi sağlanır.

6- Durulama işlemi tüm peteklerden makine ile gerçekleştirilir.

7- Temiz su kombi altında yer alan vana ile sisteme basılır

8- Tesisattaki hava alınır ve reglaj ayarı yapılır.

9- Isınır vaziyette teslim edilir.

10- 2 sene sonra görüşmek üzere müsadenizi isteriz 🙂

About drx

Bursa kombi arıza onarım hizmetleri, petek temizleme, kombi bakımı, 2. el kombi alım satım gibi işlemler için 0505 992 06 95 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Check Also

Petek temizleme müşteri yorumları

Bursa petek temizleme yorumları

Bursa petek temizleme servisimizi tercih ederek hizmet almış olan müşterilerimizden gelen kullanıcı yorumlarını burada sizlere …

Bir cevap yazın

Call Now ButtonServis ARA