Home / Bursa Petek Temizleme | 0505 992 06 95 | Kombi Bakımı / Doğalgaz kaçağı durumunda ne yapmalıyız?

Doğalgaz kaçağı durumunda ne yapmalıyız?

Bursagaz iletişim hattı: 187    (Bir kenara not edin)

bursa gaz ihbar hattı

Gaz kaçağı ile karşı karşıya kalınması durumunda dikkat edilmesi gereken belli başlı etkenler vardır. Bunları genel olarak ele alacak olursak gaz kaçağının meydana geldiği kısımlarda hemen vanaların kopatılmasını sağlamak gerekiyor. Bunun akabinde 187 numarasını arayarak doğalgaz kaçağı ihbar hattı ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Farkına varılmaması durumunda doğalgaz kaçakları ölümcül sebeplerle sonuçlanabilir. Böyle bir durumda kesinlikle elektrik düğmelerine dokunmamak çakmak kullanmamak gerekiyor. Derhal vanaları kapatarak camları ve kapıları açmak gerekiyor. Bursagaz birimlerine ulaşmanız durumunda hemen evinize gelecekler ve gaz kaçağının bulunduğu noktayı kontrol edecekler ve size yapmanız gereken işlemler hakkında bilgi vereceklerdir.

Böyle bir durumda elektrikle alakalı hiçbir şeye dokunmamak gerekiyor. Açık olanları kapatmamak, kapalı olanları açmamak gerekiyor. Pencere ve kapıları derhal açmaya özen göstermeniz içerinin havalandırılmasında önemli olacaktır. Kapı zilini kulanmamalısınız. En yakınınızdaki vanaları ve diğer tüm vanaları kapatmalısınız. Telefonu kesinlikle kullanmamalı ve kıvılcım oluşumunu engellemelisiniz. Operatöre tesisat numarası ya da iletişim bilgilerini vermeniz durumunda size en yakın ekip yönlendirilecektir. Gaz kokusu alıyorsanız hemen bu yöntemle beraber sorunların giderilmesini sağlayabilirsiniz.

gaz kaçağı dedektörüDoğalgaz kaçağının anlaşılmasında önemli bir yapıya sahip olan dedektörlerin kullanımı hayat kurtarıcı bir yapıya sahip olduğunu bize gösteriyor. Sekme S092 adlı bu ürün ile beraber sizde rahat bir şekilde sonuçlar elde edebilir ve doğalgaz kaçaklarının anında tespit edilmesini sağlayabileceksiniz. Bu ürünün kullanımı ile beraber hem de gaz kaçaklarının kontrolünü otomatik olarak gerçekleştirmek mümkün olacak hem de bu ürünün kullanımı ile beraber alarm sayesinde uyurken bile doğalgaz kaçağı olsa sizi uyandıracak düzeyde bir yapıya sahip olduğunu göreceksiniz. Ayrıca bilmenizi isterim ki kombi cihazlarınızın sigorta bölümünün olduğu yere bir regülatör bağlatmanızı tavsiye ederiz. Regülatör sayesinde hem elektrik geriliminin artı eksi polarize olmasından dolayı kombi elektronik kartının zarar görmesini engellemek mümkün olacak hem de verimli bir kullanım için önemli bir etken olacaktır. Bunun için dilerseniz hemen iletişim bilgileri üzerinden bize ulaşabilir ve regülatör kullanımı gerçekleştirmeniz için size yardımcı olabiliriz. Güncel fiyat bilgisi için hemen bize ulaşabilirsiniz. Böylelikle hem kombi bakımı işlemleri gerçekleştirmemizi sağlar, hem petek temizleme imkanlarından yararlanmanızı sağlar hem de arıza ve sorunların giderilmesini sağlayabiliriz.

About drx

Bursa kombi arıza onarım hizmetleri, petek temizleme, kombi bakımı, 2. el kombi alım satım gibi işlemler için 0505 992 06 95 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Check Also

Petek temizleme müşteri yorumları

Bursa petek temizleme yorumları

Bursa petek temizleme servisimizi tercih ederek hizmet almış olan müşterilerimizden gelen kullanıcı yorumlarını burada sizlere …

Bir cevap yazın

Call Now ButtonServis ARA