Home / Hizmetlerimiz / Yoğuşmalı Kombi ile Hermetik Kombi Arasındaki Farklar

Yoğuşmalı Kombi ile Hermetik Kombi Arasındaki Farklar

Yoğuşmalı kombi ile yoğuşmalı olmayan hermetik kombiler arasındaki farklar ve çalışma sistemi hakkında kısaca bilgiler vereceğiz. Yoğuşma sisteminde elde edilen yanma süreci akabinde bir sıcaklık ısı meydana gelmektedir ve bu ısı yoğuşma eşanjörüne fan motoru vasıtası ile aktarılmaktadır.

Elde edilen yoğunlaşma ile beraber atık gaz tekrardan ısı oluşturmayı sağlar ve elde edilen bu su buharı ile beraber tekrar bir verim elde etmek mümkün olacaktır. Klasik olan hermetik kombilere nazaran 2 farklı eşanjör üzerinden ısı elde etmemizi sğalayan yoğuşmalı kobiler sistemde iki kez dönüşüm yapar ve atık gaz sıcaklığının da bir kez daha sistemde dönüşüm elde etmesi ile beraber verimliliği arttırması beklenmektedir.

Kısacası farkı yeni tip yoğuşmalı kombilerin hermetik klasik kombilere nazaran çok daha verimli bir şekilde çalıştığını söylemek mümkün olacaktır. Satın alma maliyeti olarak baktığımızda klasik hermetik kombilere nazaran bir tık daha pahalı olsa da uzun vadede değerlendirecek olursak kendini amorti edecek ve sizi memnun edecektir.

Peki, eski tip bacalı kombiler?

Yasaklanması üzerinden neredeyse yıllar geçmiş olsa da günümüzde hala kullanımı yaygın bir şekilde devam etmektedir.  Üretimi artık yapılmayan bacalı kombiler için ikinci el tedarik edilerek tekrar montajı yapılan durumlar söz konusu olmaktadır. Gerek bacalı kombi onarımları gerek ise bakımları hala devam etmektedir. Lakin Bursa genelinde bizzat yaşadığımız durum artık ilgili gaz firmasının yeni aboneliklerde bu kombilere onay vermeyerek cihazların sökülmesi ve yeni nesil yoğuşmalı kombi modellerine ya da hermetik kombi modellerine geçişini sağlamaya yönelik yaptırımları dikkatimizi çekiyor.

Kombi bakımı ne kadar sürede yapılmalı?

Yılda bir kez düzenli bir şekilde kombi bakımı yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Kombi bakımında cihazın iç aksamında yer alan tozların temizliği, yanma ünitesinin kontrolü ve temizliği, genleşme tankı basınç kontrolü, dönüş filtrelerinin temizliği kombi bakımı ile beraber yapılan işlemler arasında yer alır.

Peki, petek temizliği?

Ortalama 2 yılda bir yapılmasını tavsiye ettiğimiz bir eylemdir. Bu işlem ile beraber tesisat içeriğinde yer alan çamur tabakası arındırılmakta ve çok daha iyi bir sıcaklık elde edilmesi sağlanmaktadır. Bursa petek temizleme servisimiz sizlere hızlı, ekonomik ve kaliteli bir tesisat temizleme hizmeti sunar.

İkinci el kombi alım & Satım;

Bursa da hizmet vermekte olan şirketimiz sizlere ikinci el yoğuşmalı kombi, ikinci el hermetik kombi ve ikinci el bacalı kombi satışı ve satın alma konusunda hizmet vermektedir. Lakin bilmenizi isterim ki ikinci el kombi satın aldığınızda ilgili markanın yetkili servisi tarafından uygunluk belgesi alınması zorunludur ve bu konuda şirketimiz herhangi bir sorumluluk almamaktadır.

Kredi kartı geçerlidir;

Bursa Tekniker Servis şirketimizden tercih edeceğiniz petek temizleme ya da kombi bakımı veya kombi tamiri gibi işlemler için nakit ödeme ya da kredi kartı ile tek çekim veya kredi kartına taksitli ödeme imkanınız mevcuttur. Bizi hemen arayarak 0505 992 06 95 numaralı telefondan randevu kaydı açtırabilirsiniz.

About drx

Bursa kombi arıza onarım hizmetleri, petek temizleme, kombi bakımı, 2. el kombi alım satım gibi işlemler için 0505 992 06 95 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Check Also

Petek temizlemede ev kirleniyor mu?

♦ Petek temizlemede ev kirleniyor mu? Petek temizleme işlemi tüm petekler tek tek sökülerek yapılmıyor, …

Servis ARA