Home / Hizmetlerimiz / Kombi Su Basıncı Neden Düşer?

Kombi Su Basıncı Neden Düşer?

Kombi su basıncı düşüyor, ne yapmalıyım diyenler için öncelikle kombi basıncının neden düştüğünü öğrenmemiz lazım.

Kombilerde su basıncının düşmesi belli zamanlarda normal bir durumdur. Kombilerdeki su basıncı 2 veya 3 ayda 0,5 bar seviyesinde azalırsa bu normal bir durum olarak karşılanır. Eğer 0,5 bar basınçtan daha fazla azalma gerçekleşirse su basıncının düşmesine neden olur. Kombilerde su eksilmesinin sebebi ise genellikle kalorifer tesisatında kaçak olması, genleşme tankının arızalı olması veya bar göstergesinin bozuk olmasından kaynaklanmaktadır.

Kombilerde su basıncı olduğu durumlarda su takviye vanasını açarak su eklemesi yapabilir ve su basıncını normal seviyeye getirebilirsiniz.

Kombide su basıncının düşmesi gibi durumda kombi arıza kodu verir ve kombi çalışmayı durdurur. Böyle bir durumda su vanasını açarak su basıncı bar göstergesi 1,5-2 seviyesine gelene kadar vanayı kapatmayın. Bar göstergesi 1,5-2 seviyesine gelince su vanasını kapatıp, kombiyi tekrar çalıştırabilirsiniz. Eğer sorun hala devam ediyorsa kombi teknik servisine başvurmanız gerekmektedir.

Kombi Su Basıncı Yükselirse

Kombinizde tam tersi bir durum olan kombi su basıncının yükselmesi durumu yaşanıyorsa, endişe etmeniz gereken herhangi bir durum bulunmamaktadır. Kombinizin üretici firması bu duruma önlem almış olacaktır. Kombide su basıncının yükselmesi durumunda, kombinizin alt kısmında bulunan su tahliye hortumu tarafından fazla su tahliye edilecektir. Kombide oluşan yüksek basınçtan dolayı kalorifer tesisatı bu durumdan etkilenmeyecektir.

Eğer kombinizdeki su basıncı kendiliğinden normal seviyeye gelmiyorsa, kombinizin teknik servisine başvurarak teknik destek talep edebilirsiniz. Teknik servis ekibi kombi basınç gösterge barının düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol ederek sorunu çözecektir.

Kombinizin bakımını her yıl eylül, ekim, kasım, aralık, ocak, şubat, mart yani kış aylarında yaptırarak daha uzun ömürlü kullanımını sağlayabilirsiniz. Tabi bu süreçte makul olan kombiyi kullanmaya başlamadan yaptırmak olacaktır. Siz de değerlendirmenizi bu doğrultuda yapabilirsiniz. Bursa Tekniker Servis.

 

About drx

Bursa kombi arıza onarım hizmetleri, petek temizleme, kombi bakımı, 2. el kombi alım satım gibi işlemler için 0505 992 06 95 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Check Also

Petek temizlemede ev kirleniyor mu?

♦ Petek temizlemede ev kirleniyor mu? Petek temizleme işlemi tüm petekler tek tek sökülerek yapılmıyor, …

Servis ARA